Poznaj naszych eskpertów - wywiad z Heleną Stępniak, Doradcą ds. Wynajmu Nieruchomości Komercyjnych

« wróć

Wywiad z Heleną Stepniak - Doradcą ds. Wynajmu Nieruchomości Komercyjnych A&A Holding

Doświadczenie zawodowe

 

1. Jakie ma Pani doświadczenie zawodowe w firmie A&A Holding? Jak trafiła Pani do firmy?

 

Do A&A Holding trafiłam z ogłoszenia i w maju 2016 roku zostałam zatrudniona w firmie jako Recepcjonista łódzkiego obiektu Biurowe Centrum Biznesu oraz Doradca ds. Wynajmu Nieruchomości Komercyjnych.

 

2. Czy była Pani wcześniej związana zawodowo z branżą nieruchomości komercyjnych i ich wynajmem?

 

Wcześniej prowadziłam własną działalność handlową, jednak kilka lat temu zdecydowałam się spróbować swoich sił w tej branży i nie żałuję podjęcia takiej decyzji.

Wyzwania w pracy 

3. Co uważa Pani za najciekawsze wyzwania w pracy ?

 

Na pewno ciekawym wyzwaniem było dostosowanie się do obecnych warunków pracy, tzw. „nowej rzeczywistości” spowodowanej pandemią COVID, która od ponad roku dotyka nas wszystkich. Sytuacja ta nauczyła mnie swobodnie korzystać z dostępnych narzędzi zdalnego kontaktu. Wiele udanych negocjacji z klientami miałam przyjemność przeprowadzić w ramach wideokonferencji. 

 

Ponadto w dzisiejszych czasach należy dołożyć więcej starań, aby spełnić standardy i wymagania klienta. Sukces w tym zakresie przekłada się na owocną, długotrwałą współpracę z partnerami biznesowymi, dalszy rozwój firmy oraz nowe doświadczenia dla mnie jako specjalisty.

4. Jak z perspektywy Doradcy ds. Wynajmu Nieruchomości Komercyjnych wygląda współpraca z klientami?

 

Współpracuję z klientami m.in. na etapie prezentowania przestrzeni, która ich interesuje, poznaję oczekiwania klientów. Mój główny cel – doradzić w wyborze jak najlepszej przestrzeni komercyjnej, dopasowanej do klienta. Doskonale znam BCB, jest to duży kompleks biurowy, w którym i mała i duża firma znajdzie coś dla siebie. Z tego powodu często mogę zaproponować klientom lokale, które bardzo dobrze spełniają ich oczekiwania.

 

5. Jak Pani zdaniem sytuacja pandemiczna wpływa na funkcjonowanie nieruchomości biurowych, takich jak Biurowe Centrum Biznesu / współpracę z najemcami?

 

Tak jak wcześniej wspominałam, sytuacja pandemiczna jest zupełnie czymś nowym zarówno dla najemców BCB, jak i dla wynajmujących. Moja praca zapewnia mi dużo kontaktów z klientami, dzięki którym z pierwszej ręki dowiaduję się jak firmy radzą sobie w tych niełatwych czasach. Nowa rzeczywistość powoduje także częstsze wideokonferencje i prezentację ofert w sposób zdalny, ale wciąż profesjonalny.

 

Jednak moim zdaniem, sytuacja powoli wraca do normy, a Biurowe Centrum Biznesu znowu tętni życiem.

 

6. Z czego jest Pani najbardziej dumna w swojej dotychczasowej pracy w firmie? 

 

Ciekawe pytanie... Najbardziej jestem dumna z tego, że udało mi się podpisać umowę na wynajem powierzchni magazynowej w Pabianicach na ponad 550 m2. Cieszę się, że firma poszukująca magazynu znalazła go w zasobach naszej firmy.

 

Cieszę się również, że A&A Holding przez lata pracy stał się dla mnie drugim domem, gdzie mogę uczestniczyć w zebraniach, spotkaniach czy przeróżnych imprezach. Lubię tę firmę i ludzi, z którymi pracuję :)

Inne

7. Czy podchodzi Pani z Łodzi? Jak się Pani pracuje w łódzkiej firmie rodzinnej?

 

Nie pochodzę z Łodzi. Mieszkam za 15 km od Łodzi, koło Zgierza, dlatego do pracy w Biurowym Centrum Biznesu mam niedaleko :)

 

Jestem zadowolona z tego, że praca w A&A Holding dała mi możliwość poznania wielu ciekawych ludzi, bo przecież firmę tworzą ludzie, którzy w niej pracują, a nie odwrotnie.

 

8. Czy ma Pani jakieś prywatne zainteresowania? Jak lubi Pani spędzać wolny czas?

 

Uwielbiam spędzać czas z moimi wnukami, rodziną. W dobrą pogodę wybieram się na długie spacery, słyszałam, że pomagają one zrelaksować po pracowitym dniu.

 

Natomiast latem nie spotkacie mnie w mieście - w ciepłe dni lubię odpoczywać nad naszym polskim morzem.

9. O czym marzą Doradcy ds. Wynajmu Nieruchomości Komercyjnych A&A Holding? O czym marzy Helena Stępniak?

 

Moim marzeniem jest wynajęcie wszystkich wolnych powierzchni w Biurowym Centrum Biznesu, dlatego mam jeszcze dużo pracy przed sobą :)

 

 

Dziękujemy za rozmowę i życzymy samych sukcesów!

Jesteście zainteresowani najmem w Biurowym Centrum Biznesu?

Zapraszamy do kontaktu z Heleną Stępniak - tel. +48 608 090 786 albo h.stepniak@aia.pl.