Poznaj naszych eskpertów - wywiad z Pawłem Woźniakowskim, Property Managerem Centrum Handlowego Tkalnia w Pabianicach

« wróć

Wywiad z Pawłem Woźniakowskim - Property Managerem Centrum Handlowego Tkalnia w Pabianicach

Doświadczenie zawodowe

 

1. Jakie ma Pan doświadczenie zawodowe w firmie A&A Holding?

W firmie A&A Holding pracuję od marca 2020 roku na stanowisku Property Manager Centrum Handlowego Tkalnia w Pabianicach.

 

2. Czy był Pan wcześniej związany zawodowo z branżą nieruchomości?

Tak, zanim rozpocząłem współpracę z firmą A&A Holding, przez kilka lat byłem związany z nieruchomościami mieszkaniowymi. Przez blisko 6 lat zarządzałem wspólnotami mieszkaniowymi, co pozwoliło mi zdobyć doświadczenie w tym wymagającym zawodzie.

Wyzwania w pracy

 

3. Jakie najciekawsze wyzwania w pracy ma Pan jako Property Manager Centrum Handlowego Tkalnia w Pabianicach?

Każdy dzień w pracy Property Managera centrum handlowego jest inny. Zaczynając kolejny dzień pracy, nigdy nie wiem, co on przyniesie, z jakimi wyzwaniami przyjdzie mi się zmierzyć i właśnie to jest fascynujące w mojej pracy. Każdy dzień daje nowe, często zaskakujące wyzwania i obowiązki, zwłaszcza w obecnym czasie.

 

Z pewnością ważnym i ciekawym aspektem w mojej pracy jest komunikacja z najemcami Tkalni. Każdy z nich mierzy się ze swoimi problemami, które staram się na bieżąco rozwiązywać.

 

Ogromne wyzwanie stanowi dla mnie kontakt z nowymi najemcami. W obecnych czasach niełatwo jest znaleźć klienta, który zdecyduje się otworzyć swój biznes na terenie centrum handlowego. Moim zadaniem w takim przypadku jest udzielenie wsparcia partnerowi biznesowemu i określenie najlepszych warunków współpracy, które zadowolą obie strony.

 

4. Jak sytuacja pandemiczna wpływa na funkcjonowanie Tkalni?

Sytuacja pandemiczna jest zupełnie czymś nowym zarówno dla najemców, wynajmujących jak i dla klientów centrów handlowych. Tkalnia skutecznie dostosowuje się do nowej, zmienionej formy funkcjonowania obiektów handlowych. Mimo wszystkich zmian, czasowych ograniczeń działalności, dalej realizujemy założone pomysły, idziemy do przodu, chcąc dalej się rozwijać i poszerzać ofertę dla naszych klientów.

 

5. Co najbardziej motywuje Pana do pracy na co dzień?

Zdecydowanie widok pełnego parkingu, który oznacza, że Tkalnia staje się miejscem, w którym Pabianiczanie i goście miasta chętnie spędzają wolny czas. Cieszę się widocznymi zmianami, jakie zachodzą w tej części miasta. Każdego dnia, kiedy wjeżdżam na teren parkingu, czuję ogromną satysfakcję, że mogę być częścią tak fajnego projektu. Bardzo motywuje mnie do działania kontakt z najemcami, którzy mają dużo pozytywnej energii i wspólnie z nami chcą kreatywnie rozwijać centrum handlowe.

Inne

 

6. Jak Pan ocenia, jaki będzie 2021 rok dla centrów handlowych?

Moim zdaniem, najtrudniejszym dla centrów handlowych był miniony rok, gdzie kluczowym zadaniem dla obiektów handlowych była odpowiednia komunikacja, wdrażanie wprowadzanych obostrzeń, których celem było zapewnienie bezpieczeństwa klientom galerii.

 

Prawdopodobnie pandemia oraz wprowadzane obostrzenia w pewnej mierze przyczyniły się do zmiany sposobu robienia zakupów. Klienci coraz częściej będą preferowali sprawne zakupy w niedużych lokalnych centrach handlowych blisko domu, czyli tzw. convenience centres. Cieszy mnie fakt, że Tkalnia jest właśnie takim miejscem. Przez niebanalne rozwiązania architektoniczne, np. rozmieszczenie sklepów w zabudowie o charakterze miejskiego rynku z częścią sklepów dostępnych bezpośrednio z parkingu, dajemy możliwość klientom na szybkie i bezpieczne zakupy.

Bardzo liczymy, że sytuacja pandemiczna w niedługim czasie ulegnie poprawie, co pozwoli znów otworzyć u nas Kino Helios oraz przyjąć gości punktów gastronomicznych w naszej strefie food courtowej. Znów staniemy się lubianym miejscem spotkań Pabianiczan.

 

7. Czy ważny jest dla Pana fakt pracy w całkowicie odmienionym kwartale własnego miasta na terenie dawnej fabryki włókienniczej?

Zdecydowanie tak! Ogromną satysfakcję sprawia mi fakt, że mogę brać udział w procesie zmieniającym część miasta, które kocham. Cieszę się, że mogę wnieść do projektu swoje pomysły. Liczę, że przez spojrzenie z poziomu mieszkańca miasta uda mi się, chociaż częściowo dać Pabianiczanom poczucie zmiany wizerunku miasta.

8. Czym się Pan zajmuje, interesuje prywatnie?

Prywatnie uwielbiam wędrówki górskie bez względu na porę roku. Góry są dla mnie miejscem, gdzie mogę naładować akumulatory na kolejne tygodnie pracy.

 

9. O czym marzą Property Managerowie centrów handlowych? O czym aktualnie marzy Paweł Woźniakowski?

Myślę, że największym marzeniem Property Managera każdej galerii handlowej jest brak wolnej powierzchni do wynajęcia.

 

Osobiście marzę, aby Tkalnia mogła wreszcie pracować w normalnych warunkach, co pozwoli na realizację wszystkich założonych planów, a tym samym na moje spełnienie zawodowe :)