Hala produkcyjno-magazynowa 2 680m² w samym sercu Pabianic. Grobelna 8 ZOBACZ

Samodzielny lokal 219m² wykończony w wysokim standardzie z wieloma biurami, open space oraz zaplaczem socjalnym. Piotrkowska 60 ZOBACZ

Powierzchnia produkcyjno-magazynowa z dużym parkingiem 3 078m² w MS Factory. Senatorska 70 ZOBACZ

Zadzwoń do nas +48 534 580 003


Aktualności

Co to jest biuro coworkingowe i jakie są jego zalety?

25 czerwca 2024

Biuro coworkingowe to kwintesencja nowoczesnego podejścia do zarządzania przestrzenią. Jest miejscem, w którym osoby pracujące na własną rękę, np. jako freelancerzy, mogą wykonywać swoje zadania w profesjonalnym otoczeniu. Przestrzeń coworkingowa to znacznie więcej niż alternatywa dla home office. Zobacz, czym dokładnie jest i dlaczego warto ją wybrać.

Biuro coworkingowe co to jest?

Biuro coworkingowe jest przestrzenią biurową, którą współdzielą ze sobą freelancerzy, jak również pracownicy różnych firm i przedsiębiorcy na całym świecie. W takim miejscu można się zdecydować np. na jednorazowy lub cykliczny wynajem biurka, gabinetu czy sali konferencyjnej, zależnie od swoich potrzeb.

Przestrzenie coworkingowe: kto z nich korzysta?

Z przestrzeni coworkingowej korzystają osoby z różnych branż. To częsty wybór:

 • osób pracujących zdalnie, niezależnie od dziedziny biznesu, w której się specjalizują;
 • freelancerów, np. projektantów, copywriterów, programistów;
 • mikroprzedsiębiorców, którzy na co dzień pracują w terenie, a tylko od czasu do czasu potrzebują przestrzeni coworkingowej do zajęcia się sprawami biurowymi, dokumentami albo wykonania telefonów do klientów;
 • szkoleniowców, których interesują sale konferencyjne do przeprowadzania warsztatów itp.;
 • firm, które umożliwiają pracownikom pracę zdalną — w ramach benefitów zapewniają możliwość wykonywania obowiązków nie tylko w domu, ale również w biurach coworkingowych.

Przestrzenie coworkingowe są zatem dostępne dla każdego, kto potrzebuje komfortowego miejsca do wykonywania pracy zdalnej lub codziennych obowiązków, z dala od home office i poza siedzibą firmy.

Jakie są zalety biur coworkingowych?

Lista zalet, jakie mają biura coworkingowe, obejmuje zarówno korzyści finansowe, jak i te związane z komfortem pracy czy zrównoważonym rozwojem. Oto najważniejsze atuty, które zapewnia korzystanie z biur coworkingowych.

 • Przestrzeń coworkingowa to doskonała alternatywa dla home office – pracownicy zdalni łatwiej zachowują równowagę między życiem zawodowym a osobistym. Jest im łatwiej zachować work-life balance i w pełni skupić się na obowiązkach.
 • Idea coworkingu pozwala nawiązywać kontakty – wspólna przestrzeń to pierwszy krok do nawiązywania kontaktów biznesowych, które mogą zaowocować ciekawymi projektami i nowymi szansami na rynku pracy.
 • Przestrzeń coworkingowa to sposób na optymalizację kosztów – wynajem biurka we wspólnej przestrzeni biura coworkingowego oznacza znacznie niższy koszt niż inwestycja w nawet niewielką siedzibę firmy. Można też uniknąć wydatków związanych z aranżacją przestrzeni i zastanawiania się nad tym, co powiesić na ścianie w biurze albo jakie meble wybrać.

Biura coworkingowe: jak wynająć?

Szukasz coworkingowego biura do wynajęcia? Proces wynajęcia przestrzeni coworkingowych jest bardzo prosty, a miejsce do pracy można dostosować do indywidualnych potrzeb. Jak zatem znaleźć miejsce do wspólnej pracy? Rozważ:

 • jakiej przestrzeni potrzebujesz: biurka na open space kilka razy w miesiącu, sal konferencyjnych do przeprowadzenia szkolenia, a może gabinetu do spokojnej pracy lub przestrzeni coworkingowych zarezerwowanych dla Twojego zespołu;
 • jakich urządzeń biurowych i innych elementów wyposażenia potrzebujesz;
 • jaka lokalizacja przestrzeni coworkingowych Cię interesuje.

Jeśli już wiesz mniej więcej, czego potrzebujesz, skontaktuj się z agencją nieruchomości AIA. Wspólnie znajdziemy przestrzeń coworkingową, w której zyskasz komfort pracy i możliwość nawiązywania kontaktów biznesowych.

Biuro coworkingowe: ile kosztuje ta przestrzeń?

To, ile kosztuje coworking, zależy w dużej mierze od Twoich oczekiwań oraz tego, jak często i w jaki sposób chcesz korzystać z oferty biura. Znaczenie mają m.in. to:

 • jaki interesuje Cię rodzaj przestrzeni: np. hot desk, czyli biurko na open space, gabinet w typie odizolowanej salki czy sala konferencyjna;
 • jakie są stawki w danym biurze coworkingowym; mogą być uzależnione m.in. od jego lokalizacji, dostępnych udogodnień (np. strefy relaksu) i usług w cenie.

Potrzebujesz więcej informacji o tym, ile kosztuje coworking? Chcesz się przekonać, czy praca zdalna w przestrzeni tego typu to dobre rozwiązanie dla Ciebie? Zadzwoń lub napisz i omów tę kwestię z nami.

Inne aktualności

Zobacz więcej aktualności
Co to jest biuro coworkingowe i jakie są jego zalety?
Zobacz
Jak rozliczyć prąd przy wynajmie lokalu użytkowego?
Zobacz
Jak efektywnie wykorzystać powierzchnię lokalu użytkowego?
Zobacz

Grupa A&A - poznaj nas